האקתון ממשקים קוליים, מרץ 2019

שלום רב,

ההאקתון נועד לפתח חומרי לימוד לקידום המיומנויות הדבורות בשפה זרה באמצעות עוזרים קוליים כמו ALEXA של אמזון או Google Home ובעזרת תוכנות ואפליקציות לתכנות מכשירים אלה.

11 צוותים מכל הארץ התחרו ביניהם על יצירת התוכן וה SKILLS הכי מקדמים דיבור בהוראת שפה כשההנחיה הייתה שיש ליצור יחידות לימוד הוליסטיות שהן READY TO GO, כלומר שמורים ברחבי הארץ יכולים לקחת וליישם AS IS.

 

קרן עיני ואני, יחד עם צוות של מתכננת מוכשרת ושתי נשות מיינד סט, פיתחנו 4skills  שונים עבור פרויקט בינ"ל של גוגל, אינטל ואחרים ראה מידע כאן. המרכז האקדמי רופין הנו הנציג הרשמי של פרויקט זה בארץ והוא נלמד בהרחבה במסגרת מכינות הקד"א ובכל שנה סטודנטים יוצרים פרויקטים המבוססים על הרעיונות הנלמדים במסגרת המיזם.

 

אנחנו זכינו במקום השני, המכובד, כשתוך קצת יותר מ 24 שעות, יצרנו יחידת לימוד מלאה הכוללת 4 פעילויות שונות לקידום הדיבור בעזרת ALEXA של אמזון וכתבנו מערך שיעור מפורט + דפי עבודה וחומרי עזר למורה. התוצר הנו רב גילאי ובעל פוטנציאל רב במערכת החינוך וברמות הבסיסיות של מערכת ההשכלה הגבוהה.

 

מעבר לאדרנלין והחוויה המאד מיוחדת הזו, ההשתתפות פתחה בפנינו צוהר לעולם חדש ועשיר של עוזרים קוליים שילכו ויתפסו מקום בהוראת האנגלית כשפה זרה.

מצ"ב קישור למצגת שפתחה את ההאקתון.

מאת: טל לוי, המחלקה לאנגלית

הוראה מקוונת || טל: 09-8983059 || sharonn@ruppin.ac.il