כלים

כלים טכנולוגים נבחרים בעלי ערך מוסף משמעותי לתהליכי הוראה ולמידה. לשימוש המרצים וגם לשימוש הסטודנטים.

מומלץ לשוטט בין הכלים/הטיפים, לקרוא על תועלות השימוש בהם, לראות דוגמאות ליישום ב'התנסויות מרצים', וגם להיוועץ בנו בפגישה ייעודית.

הקלטת שעור/ים ;
כיתת תצפיות
אינטראקציה מרצה-סטודנטים בזמן השיעור

בשיעור טוב...משולבות שאלות רבות לסטודנטים המאלצות אותם לחשוב, להציג תגובה, לטעות, להדגים, לעבוד בצוות, לחדש ועוד. הכלים המוצעים מאפשרים ליצור מגוון אינטראקציות עם כלל הסטודנטים ובאופן אנונימי במהלך שיעור. כל התגובות (גם בכיתה גדולה) מוצגות באופן גרפי ומיידי והמרצה יכול לקבל מידע מהיר על הידע/ההבנה/העמדות של הסטודנטים ולנווט את השיעור/הדיון בהתאם.

 
Poll Everywhere
אינטראקציות מתקדמות
Mentimeter
מגוון הצבעות
Kahoot
משחקים תחרותיים
Socrative
בחנים/מבדקי ידע בשעור
הצג קטגוריות נוספות
 
* מטלות ותוצרי סטודנטים

עד כמה ניתנו לסטודנטים מטלות שאפשרו להם לבטא ולייצג את הידע בדרכים מגוונות כמו סרטון קצר, להציג עולם תוכן דרך נקודות מבט שונות, למקם ידע בהקשרים חדשים, להמציא מטאפורה, לצלם ולהמחיש דוגמאות מהשטח, לחזות תוצאות והשלכות של הידע?

כמה מעבודות הסטודנטים זכו לפרזנטציה בשיעור, שיתוף ופידבק של החברים/קולגות שלהם ? כמה מהעבודות הוצגו באתר המחלקה? כמה מהן הוצגו להנהלת ביה"ס?  רופין? כמה נשמרו והוצגו גם לאחר סיום הקורס?

הכלים המוצעים מאפשרים הרחבה של האפשרויות, שמירת התוצרים הייחודיים (גם ככרטיס ביקור/ניסיון מעשי של הסטודנטים) ויצירת חווית לימודים משמעותית.

Aurasma
ל"החיות" תמונה - מציאות רבודה
Adobe Spark
דף אינטרנט מעוצב
Calameo
מגזין דיגיטלי
Animoto
סרטונים/קליפים
ThingLink
תמונה אינטראקטיבית
לעוד כלים
 
* שדרוג מצגות וסרטוני למידה 

עומס מידע ומלל במצגות, ריבוי טבלאות /גרפים/ מודלים – מוכר? באמצעות הכלים והטיפים המוצעים, ניתן יהיה לקבל רעיונות פרקטיים ולהתגבר על עומס המידע ע"מ להציגו בצורה מעניינת וזכירה התומכת בחומר הנלמד, ממקדת את המסר ומעבירה אותו בצורה יצירתית ומעוצבת. 

סרטוני למידה זוהי דרך למידה מומלצת נוספת בעזרתה ניתן לצפות במידע, להדגים תהליכים, מודלים מורכבים בדרך פשוטה, חווייתית ומעשירה, לאוורר את ההרצאות (כיתה הפוכה) ולהפנות הסטודנטים לצפייה פעילה סרטוני הדרכה/למידה בבית, ועל בסיסם לפתח דיונים מעמיקים יותר מהלך המפגשים בקורס ועוד מגוון הכלים ליצירת סרטונים מסוגים שונים מוצע לשימושכם. ליצירת סרטונים יש ליצור קשר.

Zeetings
מצגת אינטראקטיבית בשעור
שדרוג מצגות
להציג מידע בצורה מעניינת
Emaze
למצגת דינמית ומרהיבה
Prezi
הצגה רב מימדית
Canva
מעצבים בקלות
ThingLink
תמונה אינטראקטיבית
שימוש בסרטונים
ליצור, לאתר, לשלב
EDpuzzle
צפיה אקטיבית בסרטונים
Office Mix
PowerPoint יצירת סרטון ב
ScreenOMatic
יצירת סרטוני מסך
Show More
 
 
* מרחבי עבודה שיתופיים בשעורים וביניהם

הכלים המוצעים מזמנים סביבות עבודה שיתופיות, גמישות, דינמיות ללא מגבלת זמן ומקום - המעודדות סטודנטים לקחת חלק פעיל במטלה שיתופית ויצירת תוצרי למידה ייחודיים, הממזגים את היכולות ואת הידע של כל ה'שותפים'. סביבות (גם חברתיות) אלה תומכות בתהליכים של סיעור מוחות והעלאת רעיונות, בניה מדורגת של תוצרים וקבלת פידבק מעמיתים. ניתן להתנסות בשימוש בכלים אלה כמטלות לאורך הקורס או להקדיש את הזמן במהלך השעור/ים עצמם.

Tricider
מרחב דיונים משותף
Flipgrid
גלריית תגובות בווידאו
Padlet
לוח מקוון שיתופי
A.nnotate
עבודה שיתופית על טקסט
Mindomo
מפות חשיבה
כלים נוספים
* הקלטת שעור/ים 

למרצים יש מעט הזדמנויות (אם בכלל) לצפות בעצמם כשהם מלמדים, ממש להקשיב במשך 90 דקות ברצף לשעור שהם עצמם העבירו. ההתנסות יכולה לתרום רבות למרצים צעירים ומנוסים. ההקלטה של השעור תועבר ישירות למייל המרצה, ולשימושו בלבד.

המערכת מותקנת ב-5 כיתות: 3 כיתות בקמפוס רופין, 2 כיתות בקמפוס מכמורת. אין צורך לעשות שינוי בצורת הלימוד, ניתן לצלם ולהקליט שעור בודד, מס' שעורים ועד קורס מלא. ניתן ומומלץ לתעד פרזנטציות וסימולציות של סטודנטים ולאפשר להם ללמוד מכך. 

בקשה לשיבוץ בכיתת הקלטות לחצו כאן.

הקלטת שעור/ים
כיתת תצפיות
Show More

הוראה מקוונת || טל: 09-8983059 || sharonn@ruppin.ac.il