• ד"ר מיכל מורג, מד"ה

סקירת מגוון תחומי הלימוד בקורס פסיכולוגיה יישומית שימוש ב-Prezi ליצירת "סיפור המסע"

מאחר שמדובר היה בהכנת קורס חדש לחלוטין (מבוא לפסיכולוגיה יישומית), שהינו נדבך חשוב בהקמת ההתמחות החדשה במסלול פסיכולוגיה - התמחות בפסיכולוגיה יישומית- חשוב היה לי להשקיע מחשבה רבה בבחירת תכני הקורס ובמהלכו. מאחר שזה תחום חדש יחסית שאין בו קורסים מקבילים במוסדות אחרים, ומכיוון שמדובר בניסיון ל"פריצת דרך"- הקדשתי מחשבה רבה לנושאים שיכללו ויסקרו במהלך הסמסטר.

תומר, יד ימיני ואני חשבנו שהרצאת הפתיחה של קורס זה צריכה להיות למעשה סקירה כללית על מגוון התחומים/נושאים שידונו בקורס ולכן בחרנו בכלי ההצגה-Prezi.

  • כלי זה מייצר ענין ויזואלי חזק

  • מושך את הקשב של הנוכחים וכאילו לוקח את המשתתפים ל"מסע" מרתק ומסקרן

  • העובדה שהכלי הינו חדש (יחסית) וסיקרן את הקהל, שירתה אותנו גם בכדי להדגים את היישומיות בחדשנות ההוראה (ממש כשם הקורס...)

  • הפרזי איפשר לנו לשלב בקלות בין ידע חשוב (מלל), תמונות, קישורים נגישים וקלים לסרטים ולחזור בכל פעם- לאחר סקירת תת נושא מסוים- לראות את התמונה המרכזית שבה אנחנו עוסקים- עולם היישומים הפסיכולוגיים שקיימים כיום אך לא ממוצים בשדה/עולם התעסוקה.

קיבלנו משובים מצוינים מהסטודנטים על הרצאת המבוא לקורס וזה יצר אצלם מוטיבציה רבה להתמיד ולהגיע. זה גם יצר רף ציפיות גבוה לגבי יתר הקורס- ללא ספק יאתגר אותנו...

היחידה לקידום הוראה

לוגו רופין (1) copy.png

© 2020 כל הזכויות שמורות ליחידה לקידום הוראה במרכז האקדמי רופין